دارایی فیزیکی

دارایی‌های فیزیکی

ثبت دارایی‌های فیزیکی در کلیک مایند

با ثبت اطلاعات مربوط به دارایی‌های فیزیکی، از آخرین وضعیت آنها با خبر باشید.

چرا این تمپلیت مهم است؟

هر شرکت یا تیم دارایی‌های مختلفی ازجمله دارایی‌های فیزیکی، اطلاعاتی، مالی، انسانی، و درنهایت نامشهود دارد. حفظ دُرُست هرکدام از این دارایی‌ها اهمیت زیادی دارد. تیم‌ها باید از این دارایی‌ها به شکلی استفاده کنند که ارزش افزوده بیشتری برای ذینفعال حاصل شود. این تمپلیت دقیقا برای ثبت و پیگیری دارایی‌های فیزیکی ایجاد شده و می‌تواند برای تمامی شرکت‌ها و علی‌الخصوص شرکت‌های تجهیز محور که در آن دارایی‌های فیزیکی یکی از مهم‌ترین دارایی‌هاست قابل استفاده و کارامد باشد.

چطور از این تمپلیت استفاده کنم؟

1

گام اول: دارایی موردنظر شما در چه وضعیتی قرار دارد!

 همانطور که در بخش مقدمه هم به آن اشاره شد دارایی فیزیکی منبعی مشهود و واقعی است. از نمونه‌های این دارایی می‌توان به تجهیزات و ماشین آلات، کالاها و سایر اقلامی اشاره کرد که ملموس و دارای ارزش هستند. اولین فیلد این تمپلیت مربوط به وضعیت این دارایی‌ها است. برای مشخص شدن وضعیت هر دارایی تعدادی گزینه از پیش تعریف‌شده در این تمپلیت قرار داده شده است. به‌طور مثال: وضعیت‌های ناموجود، در لیست خرید، فعال و یا … که شما می‌توانید از بین آنها یکی را انتخاب کنید. در صورتی که گزینه موردنظر شما در لیست نبود می‌توانید آن را بسته به نیاز خود در گزینه‌ها قرار دهید.

2

گام دوم: دسته‌بندی مربوط به این دارایی را مشخص کنید.

قطعا دارایی‌های فیزیکی شما از یک نوع نیستند و در انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند به همین دلیل شما باید مشخص کنید که هرکدام از این دارایی‌ها مربوط به کدام دسته است. برای این کار در فیلد دوم از بین گزینه‌های موجود یکی را انتخاب کنید.

3

گام سوم: تاریخ، قیمت خرید را تعیین کنید.

در صورتی که تجهیزات و دارایی فیزیکی جدیدی خریده‌اید، تاریخ آن را ثبت کنید این کار به شما کمک می‌کند بدانید عمر این دارایی چقدر است. در فیلد بعدی قیمت خرید را بنویسید با این کار می‌توانید، در صورت تعویض و یا خرید مجدد این دستگاه آمار دقیقی از مابه‌تفاوت قیمت‌ها به دست آورید. 

4

گام چهارم: تحویل‌گیرنده کیست و محل استقرار این دارایی فیزیکی کجاست؟

زمانی که شما بدانید هرکدام از این اقلام به چه کسی سپرده‌شده است می‌توانید اطمینان حاصل کنید که یک نفر مسئول بررسی سلامت و کارایی آن بوده و در صورت بروز مشکل و یا ایراد به‌راحتی از او بخواهید جواب‌گو باشد. اطمینان از محل استقرار هر دارایی هم به همین صورت در ردیابی و دسترسی آسان به دارایی‌های موردنظرتان کمک می‌کند.

5

گام پنجم: اطلاعات نهایی در مورد تمپلیت دارایی‌های فیزیکی

پر کردن فیلدهای نهایی این تمپلیت هم مانند فیلدهای قبل بسیار واضح است. فیلدها شامل: این دارایی در چه مواردی استفاده می‌شود؟، از چه کسی خریداری‌شده و توضیحات تکمیلی شما در مورد این دارایی چیست؟ و درنهایت فیلد مستندات مرتبط را پر کنید.
 از بین این فیلدها مورد آخر یعنی مستندات مرتبط را با وسواس بیشتری پر کنید. شما در این فیلد می‌توانید تمامی اطلاعاتی که از جهتی به دارایی ثبت شده مرتبط می‌شوند را بنویسید یا بارگذاری کنید. این مدارک می‌تواند شامل کاتالوگ، رسید خرید، فایل راهنمای نصب، پروانه ساخت و یا سند زمین  و یا حتی کارت ویزیت فرد تعمیر کار این دارایی فیزیکی باشد.

پیش‌نمایش تمپلیت «دارایی‌های فیزیکی»

 تمامی فیلدهای زیر به صورت پیش‌فرض در این تمپلیت قرار گرفته‌اند، یعنی شما می‌توانید متناسب با نیازتان هر کدام از آنها را تغییر دهید.

دارایی فیزیکی

تمپلیت‌های پیشنهادی