پروژه

پروژه

ثبت اطلاعات پروژه‌ در کلیک‌مایند

با ثبت اقدامات و گام‌های منحصربه‌فرد و اصولی در تدوین پروژه، منتظر خروجی قابل‌قبول باشید.

هر پروژه مختصات زمانی و مکانی خاص خود را دارد و بسته به این دو، نوع آن تغییر می‌کند. گاهی به‌منظور طراحی و توسعه محصول جدید شکل می‌گیرد و گاهی هم برای ساختن یک بنا و سازه یا حتی با رویکرد مطالعه و پژوهش؛ در هر پروژه و با هر رویکردی فعالیت‌هایی در قالب مراحل مختلف، تحت عنوان ساختار شکست کار (Work Breakdown Structure) وجود دارد، این فعالیت‌ها باهم و در کنار هم بایستی به شکلی موزون و موازی حرکت کنند تا خروجی نهایی آن چیزی باشد که انتظار می‌رود. پس ساختارمند کردن اطلاعات برای آن امری مهم و ضروری است که نباید به‌سادگی از کنار آن گذشت.

چطور از این تمپلیت استفاده کنم؟

1

گام اول: زمان، اهرم حرکت پروژه

زمان یکی از حیاتی‌ترین المان‌ها است. زمان عاملی است که به شما نشان می‌دهد از چه تاریخی کار را شروع کرده‌اید و چقدر زمان باقی‌مانده است، پس بعد از پر کردن فیلد عنوان در کلیک مایند، دو فیلد مربوط به تاریخ شروع و تاریخ پایان را با درنظر گرفتن همه جوانب پُر کنید.

2

گام دوم: قرارداد مرتبط را اضافه کنید

پروژه‌ها معمولاً برآمده از دل قراردادها هستند، اینکه شما بدانید پروژه در دست اجرا مرتبط با کدام قرارداد است کمک می‌کند تا اطلاعات کامل‌تری از جزییات و حساسیت‌های مرتبط با آن را در دست ذینفعان قرار دهید. پس در فیلد مربوط با قرارداد لینک مرتبط را ایجاد کنید و ارتباط بین این تمپلیت با تمپلیت قرارداد را برقرار کنید.

3

گام سوم: فازها و فعالیت‌ها را شرح دهید

هر پروژه الگویی منحصربه‌فرد دارد به این معنا که ساختار و شاکله آن، فعالیت‌ها و فازهایی‌ است که به طور واضح تعریف می‌شود، نکته حائز اهمیت اینجاست که اگر در هنگام تدوین یک پروژه ساختار شکست به‌درستی تدوین شود، این قابلیت برای شما فراهم می‌شود که از درس آموخته‌های آن بیاموزید و در پروژه‌های مشابه بعدی استفاده کنید و از هرز رفت در انرژی و زمان جلوگیری کنید.

4

گام چهارم: خروجی‌ها و تحویل شدنی‌ها

یکی دیگر از بخش‌های مهم آن، کیفیت خروجی‌ها و تحویل شدنی‌ها است. تحویل‌شدنی‌ها از این نظر مهم هستند که مشخص می‌کنند انجام یک یا چند فعالیت چه زمانی به موفقیت رسیده است. در اصل محدوده یک پروژه که تعیین دقیق آن از اهمیت بالایی برخوردار است معادل تعریف دقیق و بی‌عیب و نقص همین تحویل‌شدنی‌هاست. پروژه‌هایی که تحویل شدنی‌های مشابه دارند احتمالاً دارای فعالیت‌ها، زمان‌بندی و هزینه مشابهی هم هستند؛ به همین دلیل نوشتن شفاف خروجی‌ها و تحویل شدنی‌ها در این تمپلیت اهمیت زیادی دارد.

پیش‌نمایش تمپلیت «پروژه»

 تمامی فیلدهای زیر به صورت پیش‌فرض در این تمپلیت قرار گرفته‌اند، یعنی شما می‌توانید متناسب با نیازتان هر کدام از آنها را تغییر دهید.

تمپلیت پرسونا

تمپلیت‌های پیشنهادی