آموزش یا خودآموز

گزارش آموزش یا فعالیت خودآموز

گزارش آموزش یا فعالیت خودآموز با کلیک‌مایند

با تسهیم دانش حاصل از آموخته‌ها، گامی در راستای داشتن تیمی یادگیرنده بردارید.

یادگیری ازجمله نیازهای اصلی هر گروه و یا سازمان است، این یادگیری می‌تواند از طریق حضور در کلاس و یا وبینار آموزشی خاص یا حتی مطالعه خودآموز توسط افراد در تیم حاصل شود، ولی آیا این آموخته‌ها، یادداشت‌ها و مستنداتی که کارکنان شما کسب می‌کنند، جایی ثبت می‌شود تا در صورت نیاز سایر افراد تیم از آن بهره‌مند شوند؟ یا اینکه خود افراد دوباره می‌توانند به این آموزش جهت یادآوری دسترسی داشته باشند؟ جواب در اکثر موارد منفی است. اما نکته مثبت اینکه با این تمپلیت می‌توانید تیم خود را یک گام به یک تیم یادگیرنده نزدیک کنید و از رشد سطح کمی و کیفی کارها و ارتقاء سطح یادگیری خود و تیم‌تان لذت ببرید.

چطور از این تمپلیت استفاده کنم؟

1

گام اول: فرهنگ تسهیم دانش را در تیم خود زنده نگه‌دارید.

یکی از مشخصه‌های بارز تیم خوب، داشتن روحیه یادگیری مداوم، یاد دهنده بودن و تسهیم دانش است؛ برای رسیدن به این مهم هرچند که افراد در شرکت‌های کوچک و متوسط ازنظر جایگاه سازمانی در وضعیتی تخت(Flat) قرار دارند، اما اولین فرد زنده نگه‌دارنده این فرهنگ، رهبر تیم است.

2

گام دوم: علاوه بر قله بودن،دریایی به عمق یکسانت باشید

مطمئناً شما برای تسلط هر چه بیشتر در حوزه کاریتان به کلاس آموزشی می‌روید و یا سعی می‌کنید خلأها و یا نادانسته‌هایتان را بامطالعه رفع کنید، با این کار شما به متخصصی در یک حوزه خاص تبدیل می‌شوید. این اتفاق بدی نیست ولی وقتی صحبت از تیم و همکاری تیمی می‌شود، اگر در جلسات همکاری و همفکری، اطلاعاتی در مورد حوزه کاری سایر همکارانتان نداشته باشید، نمی‌توانید آن‌طور که باید اظهارنظر کنید؛ پس سعی کنید همیشه نیم‌نگاهی به مطالب منتشرشده توسط همکاران و دوره‌های آموزشی آن‌ها بیاندازید.

3

گام سوم: دستاوردها (آموخته‌ها و مستندات)

در فیلدهای ششم و هفتم از این تمپلیت شما دستاورد‌ها را مشاهده می‌کنید. در فیلد اول آموخته‌ها، ایده‌ها و یادداشت‌هایتان را وارد کنید و در فیلد بعدی فیلم آموزشی، داکیومنت و یا مستندات حاصل از این تجربه‌آموزشی را آپلود کنید، با این کار دسترسی همکاران و یا خودتان به این مطالب را بسیار راحت‌تر خواهید کرد.

4

گام چهارم: نظر شما

در آخرین فیلد مربوط به این تمپلیت نظرتان را در مورد دوره آموزشی و یا مطلبی که آموختید بنویسید، و از نقاط قوت و یا ضعف این دوره بگویید، با این کار هم همکارانتان را از مزایا و معایب دوره و یا آموزشگاهی که در آن دوره را گذراندید آگاه می‌کنید و هم مختصری در مورد تجربه‌تان می‌گویید تا دیگران بدانند این آموزش چقدر کارا و یا ناکارا بوده است.

پیش‌نمایش تمپلیت «گزارش آموزش یا فعالیت خودآموز»

تمامی فیلدهای زیر به صورت پیش‌فرض در این تمپلیت قرار گرفته‌اند، یعنی شما می‌توانید متناسب با نیازتان هر کدام از آنها را تغییر دهید.

تمپلیت گزارش آموزش ی ا فعالیت خود آموز

تمپلیت‌های پیشنهادی