نسخه محصول

نسخه توسعه محصول

نسخه توسعه محصول با کلیک‌مایند

تغییرات اعمال‌شده روی محصول را برای تیم‌های پشتیبانی، فروش، تولید و... ملموس کنید.

هر محصول نقطه شروعی دارد که بهبود‌های دوره‌ای و اعمال بازخوردهای مشتریان باعث ارتقا و بالاتر رفتن سطح کمی و کیفی آن می‌شود، اینکه بدانیم از کجا شروع کردیم و قرار است به چه هدفی برسیم نکته مهمی در ارتقاء محصول است؛ علاوه بر این و بالأخص در تیم‌های نرم‌افزاری مهم است که تمامی افراد در تیم‌ از تغییرات اعمال‌شده روی محصول و نسخه پیشین آن اطلاع داشته باشند و به‌روز شدن آن را ببینند، در صورت بروز بودن و در دسترس بودن تغییرات محصول، تیم مارکتینگ بهتر می‌تواند محصول را پروموت کرده و یا تیم برنامه‌نویسی درصدد رفع باگ‌های احتمالی برمی‌آید، پس اگر محصولی با قابلیت تغییر مداوم دارید این تمپلیت برای شماست.

چطور از این تمپلیت استفاده کنم؟

1

گام اول:مدیریت محصول نیاز به استراتژی دارد

مدیریت محصول، عملی استراتژیک برای توسعه، پشتیبانی و بهبود مستمر و  راه‌اندازی بازار است؛ درنتیجه بایستی برای رسیدن به این موارد زمان‌بندی دقیقی صورت گیرد. برای این کار فیلد‌های مربوط به برنامه‌ریزی برای انتشار و تاریخ انتشار محصول را ثبت کنید. این بازه برای محصولات نرم‌افزاری بین ۲ تا ۳ هفته تا نهایت ۲ تا ۳ ماه متغییر است ولی اگر محصول شما نرم افزاری نیست بسته به نیاز بازار و رقبایتان این زمان تعریف کنید.

2

گام دوم:داستان کاربر (User story) و امکانات و فیچر محصول (Feature) را بشناسید.

داستان کاربر به شما کمک می‌کند تا به رفع نیازهای کاربران با تمرکز بر تجربه کاربران و نظرات آن‌ها بپردازید، در توسعه نرم‌افزاری چابک این‌یک نیاز اساسی است که خصوصیات نرم‌افزار از دید کاربر و به شکل داستان کاربر همیشه در دسترس و به‌روز باشد چراکه ممکن است این یوزر استوری‌ها منجر به شکل‌گیری فیچری برای محصول شود، از طرفی فیچر‌ها دقیقاً همان عامل برتری و مزیت رقابتی شما نسبت به محصول رقیبتان هستند، تعداد زیاد فیچرها لزوماً نمی‌توانند دلیل برتری محصول شما شوند، پس سعی کنید فیچر‌ها را متناسب با بالاترین اولویت نیازسنجی شده انتخاب و اعمال کنید.

3

گام سوم:رفع باگ (Debug) فیلد موردعلاقه تیم توسعه نرم‌افزاری و بعدازآن بهبود

در توسعه محصولات نرم افزاری از طریق ریلیز پلن‌ها (Release Plan) برنامه‌ریزی توسعه محصول و از طریق ریلیز نوت‌ها (Release Note) جزییات توسعه انجام‌شده در نسخه‌ای که منتشرشده مشخص می‌شود. با استفاده از این جزییات تیم‌ها می‌توانند هر دو مورد نام‌برده را ثبت‌، نگه‌داری و یا منتشر کنند؛ همچنین با استفاده از این جزییات ثبت‌شده باگ‌هایی که تا اینجای کار رفع شده قابل رویت خواهند بود.

4

گام چهارم: تیم‌تان را به سمت چابک (Agile) بودن هدایت کنید

چابک بودن در تیم لزوماً و به‌تنهایی به معنای سرعت‌بالا نیست، بلکه مجموعه‌ای از اصول و ارزش‌هاست که به شما کمک می‌کند تصمیم بهتری گرفته و بهتر فکر کنید. این ارزش‌ها شامل افراد و تعاملات تیم، خود نرم‌افزار، مشتری شما و سرعت پاسخ‌گویی شما به نیاز مشتریانتان است.

5

گام پنجم:با این تمپلیت آخرین نسخه از محصولتان همیشه در دسترستان است.

بعد از ثبت اطلاعات در این تمپلیت، برای مشاهده و یا ارسال آخرین تغییرات نسخه محصولتان به تیم‌ها، به‌راحتی می‌توانید آن را در اختیار بگیرید.

پیش‌نمایش تمپلیت «نسخه توسعه محصول»

تمامی فیلدهای زیر به صورت پیش‌فرض در این تمپلیت قرار گرفته‌اند، یعنی شما می‌توانید متناسب با نیازتان هر کدام از آنها را تغییر دهید.

تمپلیت نسخه توسعه محصول

تمپلیت‌های پیشنهادی