متقاضی شغل

بانک اطلاعاتی متقاضیان شغل/استخدام

بانک اطلاعاتی متقاضیان شغل/استخدام با کلیک ‌مایند

استخر استعدادهایتان را برای روز مبادا پر نگه دارید.

اطلاع‌ رسانی و قرار‌دادن آگهی در سایت‌های کاریابی و شبکه‌های اجتماعی برای دریافت رزومه و بعد از آن مصاحبه حضوری و شاید به‌خاطر کرونا مصاحبه غیرحضوری، فرآیندی وقت‌گیر، پرهزینه و علی‌الخصوص برای استخدام افراد در واحد‌های تخصصی‌ با اهمیت است و بهترین راه برای کم کردن هر چه بیشتر این هزینه‌ها، داشتن استخر استعدادی (Talent Pool) متناسب با نیاز تیم و یا شرکت شما است، پس اگر دنبال راهکاری خوب برای این مهم هستید، این تمپلیت برای شماست.

چطور از این تمپلیت استفاده کنم؟

1

گام اول: استخر استعداد (Talent Pool) قدم اول کار شماست

اگر مدیر منابع انسانی هستید قطعا با واژه استخر استعداد (Talent Pool) آشنایی دارید. استخر استعداد دیتا بیس و یا بستری است که مدیران منابع انسانی، همه نامزدهای شغلی و علاقه‌مندان به کار در سازمان و یا تیم شما را در آن حفظ و نگه‌داری می‌کنند. این افراد می‌توانند شامل کسانی باشند که قبلا درخواست همکاری داده‌اند و احتمالا در آن بازه خاص شما موقعیت (پوزیشن) خالی برایش نداشتید، این لیست می‌تواند شامل نامزدهای با توانایی بالقوه مرتبط با کارتان و یا حتی کارکنان سابق شما باشد. و این اطلاعات در زمان نیاز، بهترین راهکار برای یافتن افراد است.

2

گام دوم : در معرض دید باشید و تا حد لازم و کافی به استخر استعدادها بیافزایید

شما بایستی کارجویان را از اخبار صنعت‌تان و همچنین جدیدترین پیشرفت‌های فناوری در شرکت آگاه کنید یا آنها را به رویدادهایی که از طرف سازمان شما ارائه می‌شود دعوت کنید؛ بعد از بررسی اولیه، افراد بالقوه را به لیست استعدادتان اضافه کنید؛ این احتمالاً ساده‌ترین راه است. از طرفی در طول فرآیند تأمین منابع انسانی، هر زمان با افرادی روبرو شدید که با هیچ یک از نقش‌های فعلی شما سازگار نیستند، فقط آنها را به مجموعه استعدادهای خود اضافه کنید، این را بدانید که هر چه که خوار آید روزی به‌کار آید.

3

گام سوم: صفحه فرودی اختصاصی، برای کارجویان بسازید

بعد از ایجاد این صفحه تا حد قابل قبولی می‌توانید از نیازمندی‌ها و کارکنانی که در حال حاضر دارید صحبت کنید، از تجربه حضورشان در تیم بگویید و در نهایت از کارجویانی که از این صفحه دیدن می‌کنند با دکمه اقدام به عمل (CTA) بخواهید در صورت تمایل رزومه خود را به‌صورت رزرو در اختیار شما قرار دهند تا در صورت نیاز، با آنها در تماس باشید.

4

گام چهارم:استعداد درونی تیم‌تان را فراموش نکنید

 یکی از مواردی که شما دیرتر به فکر آنها می‌افتید، کارمندان فعلی شما هستند، آن‌ها درست در مقابل شما هستند. شما از قبل می‌دانید که آنها چه مهارت‌هایی دارند و با فرهنگ سازمان شما عجین شده‌اند به همین ترتیب، آن‌ها باید اولین افرادی باشند که هنگام استخدام برای نقش‌های ارشد به فکرتان می‌رسد. پس آنها را از پست‌های سازمانی بالاتر خود مطلع کنید. و مدیران را تشویق کنید تا در صورت وجود کارمندانی که نیاز به ارتقا دارند، به شما اطلاع دهند. گنجاندن این افراد در استخر استعداد شما به معنای این است که آنها همیشه برای پر کردن نقش های ارشد در ذهن شما هستند.

پیش‌نمایش تمپلیت «بانک اطلاعاتی متقاضیان شغل/استخدام»

 تمامی فیلدهای زیر به صورت پیش‌فرض در این تمپلیت قرار گرفته‌اند، یعنی شما می‌توانید متناسب با نیازتان هر کدام از آنها را تغییر دهید.

بانک اطلاعاتی متقاضیان شغل/استخدام

تمپلیت‌های پیشنهادی