وندورلیست

وندور لیست

ثبت وندور لیست در کلیک مایند

با «وندورلیست» مطمئن‌ترین و متناسب‌ترین فروشندگان مرتبط با کسب و کارتان را برای دسترسی آسان به آن‌ها یکجا جمع کنید.​

چرا این تمپلیت مهم است؟

وندور لیست اصطلاحی است که می‌توان گفت معادل لیست عرضه‌کنندگان، لیست فروشندگان و یا تأمین‌کنندگان است. فرقی ندارد که کسب و کار کوچکی دارید و یا بزرگ درهرحال شما احتیاج به کالاها و خدماتی دارید، که باید آنها را از جایی معتبر تهیه کنید. شرکت و یا فردی که این کالاها و خدمات را ارائه می‌دهد، به‌عنوان تأمین‌کننده شناخته می‌شود. یک تأمین‌کننده می‌تواند مواد اولیه، قطعات تا حدی مونتاژ شده، قطعات سفارشی یا هرگونه لوازم مصرفی را به سایر شرکت‌هایی که از مواد اولیه برای تهیه کالاهای نهایی استفاده می‌کنند تولید کرده و یا تحویل دهد. با استفاده از لیست تأمین‌کنندگان می‌توانید بدون هیچ مشکلی با همه تأمین‌کنندگان خود ارتباط برقرار کنید. با در اختیار داشتن یک لیست ایده آل از تأمین‌کنندگان بازار خود صرف‌نظر از نوع کسب‌وکارتان، موقعیت مهمی را در اختیار خواهید داشت. پس اگر تمایل دارید وندور لیستی همیشه در دسترس داشته باشید تمپلیت وندور لیست بهترین گزینه برای شماست.

چطور از این تمپلیت استفاده کنم؟

قبل از پرداختن به جزییات مرتبط با این تمپلیت بهتر است بدانید اگر شما قبل از آشنایی با نرم‌افزار کلیک مایند، وندور لیستی شامل هر تعداد فروشنده برای خود تهیه‌کرده‌اید، به‌راحتی و با آپلود آن روی نرم‌افزار می‌توانید از مزایای قرارگیری محتوای خود روی این نرم‌افزار بهره‌مند شوید. حالا و بعد از این توضیح سراغ جزییات این تمپلیت می‌رویم

1

گام اول: با نام وندور (فروشنده / تامین کننده) شروع کنید.

این نقطه شروع برای ایجاد یک وندور لیست است. شما می‌توانید برای  پیدا کردن نام وندورهای (مشتریان/ تامین‌کنندگان) موردنظرتان مراحل زیر را طی کنید.

  1. با لیست تمام فروشندگان شناخته‌شده شروع کنید.
  2. آرشیو قراردادهای خود را مرور کنید.
  3. لیست حساب‌هایی که پرداخت‌کرده‌اید را مرور کنید.
  4. لیستی از ارزیابان، شرکت‌های صاحب‌نام، سرمایه‌گذاران و غیره را از بین وام‌های خود (وام مسکن، مشاغل و خرده‌فروشی) پیدا کنید.

به راحتی و از بین هر کدام از موارد بالا می‌توانید افراد و یا شرکت‌هایی که بیشترین تعامل با آنها داشتید را پیدا و به لیست اضافه کنید.

2

گام دوم : نام و سمت رابط را در فیلدهای مربوط وارد کنید.

هم‌زمان با هر وندور لیستی که تهیه می‌کنید باید نام فردی که مرتبط با آن وندور است و برای گرفتن کالا و یا خدمات با او در ارتباط هستید را بنویسید. با این کار به‌محض نیاز به کالا و درخواست خدمات جدیدی که این وندور خاص تأمین‌کننده آن است، با آن ارتباط برقرار می‌کنید و سفارش می‌دهید.

3

گام سوم: کمیت و کیفیت در ارائه کالا و خدمات

در فیلد مربوط به رتبه‌بندی، شما با سه رده‌بندی روبرو هستید که هرکدام از این‌ها بیانگر میزان رضایت شما از نحوه خدمات و همچنین ارائه کالای با کیفیت از طرف وندور است. پس سعی کنید با توجه به معیارهایی که برای رتبه‌بندی در نظر گرفته‌اید هر وندور را به یک رتبه خاص متصل کنید.

4

گام چهارم: شرایط پرداخت، بازه زمانی تحویل و اقلام تامینی را مشخص کنید.

در سه فیلد انتهایی این تمپلیت، موارد مرتبط با خود محصول را باید تکمیل کنید، این موارد شامل شرایط پرداخت، بازه زمانی تحویل و اقلام تأمینی مرتبط با هر وندور می‌شود. با پرداختن به هرکدام از این سه مورد جزییات بیشتر و دقیق‌تری را ثبت می‌کنید که می‌تواند در سفارش‌های بعدی بسیار با اهمیت باشد.

5

گام پنجم: برگ برنده تمپلیت وندور لیست​

شاید با خود بگویید که یک فایل اکسل هم به‌راحتی می‌تواند کار این تمپلیت را انجام دهد. اما نکته اساسی اینجاست که: آیا این فایل اکسل قابلیت اشتراک‌گذاری بین سایر شرکا و اعضای وندور با قابلیت رد‌گیری تغییرات و اصلاحات را دارد؟ آیا می‌توانید کانتنت‌ها و مکاتبه‌های مرتبط با هر تجهیز و یا خدمت را به این وندور متصل کنید؟ آیا می‌توانید بین محصولی خاص و این وندور ارتباط برقرار کنید و یا می‌توانید مطمئن باشید که در هر زمان می‌توانید به این داده‌ها دسترسی داشته باشید و چندین و چند سؤال دیگر که جواب همگی آن‌ها منفی است و قطعاً برگ برنده شما و تیمتان استفاده از تمپلیت وندور لیست است.

پیش‌نمایش تمپلیت «وندور لیست»

 تمامی فیلدهای زیر به صورت پیش‌فرض در این تمپلیت قرار گرفته‌اند، یعنی شما می‌توانید متناسب با نیازتان هر کدام از آنها را تغییر دهید.

وندور لیست

تمپلیت‌های پیشنهادی