پنج راهکار برای ایجاد فرهنگ بهرهوری

5 راهکار برای ایجاد فرهنگ بهره‌وری در تیم

فهرست

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

با چه راهکاری فرهنگ بهره‌وری را در تیم خود ایجاد می‌کنید؟ فرهنگ به طور معمول به عنوان باورها، رفتارها، آیین‌­ها، پوشش، نهادها، هنر و دستیافت­‌های یک جامعه خاص تعریف می­‌شود. وقتی شما به فرهنگ فکر می­‌کنید احتمالاً به کشورهایی با فرهنگ غنی، پوشش سنتی و آیین‌­های دینی خاص می­‌اندیشید. اما آیا می­‌دانستید که شرکت­‌ها هم فرهنگ دارند؟

شکل گیری فرهنگ:

فرهنگ درست زمانی شکل می‌گیرد که گروهی از افراد گرد هم می‌آیند. بنابراین منطقی است که در محیط کاری هم فرهنگ به وجود بیاید.

یک فرهنگ شرکتی مثبت، از تعادل بین کار و زندگی پشتیبانی می­‌کند و به کارمندان انگیزه و قدرت می‌بخشد. فقدان فرهنگ شرکتی یا وجود یک فرهنگ شرکتی منفی معمولاً منجر به رویگردانی کارمندان شرکت از محیط کار، کیفیت پایین کار و افزایش استرس می­‌شود. فرهنگ شرکتی خود به خود به وجود نمی‌آید؛ بلکه شرکت­‌های هوشمند سعی می‌کنند روی ایجاد یک فرهنگ بهره‌وری، سرمایه‌گذاری و تمرکز کنند. 

این ۵ مورد به شما در ایجاد  فرهنگ بهره‌وری کمک می­‌کند: 

ارزش­های مشترک

 از ارزش­های مشترک، برای ایجاد بیانیه هدف شرکت استفاده می­‌شود که از بینش خاص شرکت شما حمایت می‌­کند. تعاملات مثبت، پاداش­‌ها و اهداف مشترک از طریق این ارزش­‌های مشترک تقویت می­‌شوند. برخی شرکت­‌ها با خدمت کردن به جوامع خود ( انجام پروژه‌های مربوط به مسئولیت اجتماعی)، ارزش‌­های مشترکی را پرورش می‌دهند. برخی شرکت‌ها هم میزبان مراسم­‌هایی برای کارمندان خود می­‌شوند. در همین راستا اطمینان حاصل کنید که همه کارمندان شرکت از ارزش‌های مشترک شما آگاه هستند و کارمندان را تشویق کنید مطابق با بینش شرکت عمل کنند.

روابط، زبان و نمادها

هر شرکت یا صنعتی، یک لهجه، زبان و نماد خاص برای محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهد دارد. اگر تمام کارکنان، در زمینه زبانِ مشترکی که توسط صنعت و در سراسر شرکت استفاده می‌­شود سرعت عمل داشته باشند، روابط تاثیرگذارتر می‌شوند. هرچند نداشتن درک درست می‌­تواند به سردرگمی و اشتباهات بیانجامد. زمانی که کارمندان جدید استخدام می­‌کنید، اطلاعات آموزشی درستی در مورد زبانی که در شرکت شما استفاده می‌­شود ارائه دهید و محیطی سرشار از احترام به وجود آورید تا کارمندان فعلی برای پرسیدن سؤالاتشان احساس راحتی کنند. فراهم کردن چند اصل اساسی برای ارتباطات، کلید ایجاد فرهنگ مطلوب شما است. 

عادات اثربخش

اساس و بنیاد ایده‌های نو در شرکت‌­ها بر پایه میزان اثربخش بودن و نوآوری کارمندان است. فهمِ به‌روش‌های ارائه‌دهندگان برتر و ارتقاء عاداتی که موجب افزایش میزان اثربخش بودن کارمندان می‌شود به نفع شرکت و فرهنگ آن است. به طور کلی عادات موثر در میزان اثربخشی کارکنان شامل: اولویت‌بندی، برنامه‌ریزی روزانه، مسئولیت‌پذیری، تفویض وظیفه کارآمد و هدف‌گذاری بسیار با اهمیت هستند. این عادات را در کار روزانه حرفه‌ای خود بگنجانید و عادات خاصی را برای بر طرف‌کردن نیازهای دقیق شرکت خود ایجاد کرده و پرورش دهید. 

آداب و رسوم آیین‌ها 

آداب و رسوم و آیین‌ها، نام تجملاتی جلسات مکرر و رویدادهای منظم است. جلسات مکرر در اداره شما از فرهنگی که می­‌خواهید بسازید پشتیبانی‌ می‌­کنند یا مانع آن می‌شوند؟ با جدول‌بندی جلساتِ مکررِ فروش یا بررسی پروژه، وزنه‌ای از مسئولیت‌پذیری به وجود آورید که کارمندان و پروژه‌ها را در مسیر خود نگه می‌دارد. روتین‌های مکرر به کارمندان نظم می­‌بخشند و آنها را قادر می‌سازند انرژی خود را به طور مؤثر مدیریت کرده و بر روی کاری که اهمیت دارد تمرکز کنند. روتین­‌های خوب می‌­توانند بسیار بهره‌ور باشند؛ چرا که برای به دست آوردن حداکثر نتیجه به حداقل انگیجمنت نیاز دارند. در اینجا به شما هشدار می­‌دهیم: اجازه ندهید مکرر بودن ذاتی جلسه، موجب عدم بهره‌وری آن شود؛ برای اطمینان از پربار ماندن جلسات، باید همیشه تلاش کنید.

سیستم‌­ها و فرآیندها 

سیستم­‌ها و فرآیندهای قابل اندازه‌گیری در یک شرکت، موجب پیشرفت بهره‌وری می­‌شوند. سیستم‌ها و فرآیندهای درست، کارها را آسان کرده و اثربخشی را افزایش می‌دهند. هر شرکتی سیستم و فرآیندهای خاص خود را دارد که با هدف به خصوص آن متناسب است (ما در کلیک‌مایند هم از قانون داشتن فرآیند مستثنی نیستیم و همه اعضای تیم این فرآیندها را ثبت می‌کنند).

نتیجه گیری 🙂

اگر هنگام ساختن فرهنگ شرکتی خود این ۵ مورد را در نظر بگیرید می­‌توانید فرهنگ بهره‌وریی خلق کنید که در آن کارمندان ویژگی‌های زیر را داشته باشند: صلاحیت کاری بالا، تمایل به یادگیری و دستیابی به اهداف، دارای حس مسئولیت‌پذیری و وظیفه‌شناسی برای کارها و فعالیت‌هایی که به نفع شرکت هستند.

همچنین می‌توانید اشتیاق برای همکاری بین فردی و مشارکت بر اساس اعتماد و احترام متقابل را در سازمان خود شکل دهید. مطمئن باشید سرمایه‌گذاری بر روی یک فرهنگِ بهره‌وریِ قدرتمند و مثبت در شرکت، تیم شما را یکپارچه می‌­سازد، رقابت­‌های سمی را از بین برده و منجر به موفقیت شرکت شما می‌­شود. 

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.